Temel izolasyon ve yalıtım uygulamaları istanbul mantar çatı

Temel izolasyon Ve yalıtım

TEMEL İZOLASYON VE YALITIM

                 Günümüzde her ne kadar da binaların dış yüzeyi dikkat çekse de bir binanın en önemli unsur temelinin sağlam olması ve temel izolasyonu en  uygun , en iyi ve en doğru bir biçimde yapılmış olması gerekmektedir Temel izolasyon sayesinde sadece binanın alt yapısını zeminini değil binanın tamamını koruma altına  alabilirsiniz . Temel izolasyon sayesinde binanızın ömrünü uzatmış olursunuz ve dayanıklı bir binada yıllarca oturabilirsiniz .

                      

                    Temel izolasyon tüm inşaatlar yapılış aşamasından yapılmaktadır .  Temel izolasyon ne işe yarıyor diye soracak olursanız . Nedir ? Ne işe yarar ? Faydaları nelerdir ? Tüm sorularınızın cevabını sitemizde bulacaksınızdır . Temel izolasyonun asıl amacı yapının yani binanın ömrünü uzatmak , binayı belirli dış etkenlere karşı ve kimyasal maddelere karşı korumaktadır . Tabi ki bunlar arasında en önemlisi de bina içersinde yaşayan binayı kullanan insanların olumsuz etkenlerden korunması ve zarar görmemesi amaçlanmıştır .  Bu yüzden temel izolasyon yapılması bir bina için en gerekli unsurlardan birisi ve en gerekli işlemlerden bir tanesi olmaktadır .

 

                   Hatalı yapılan veya eksik yapılan ya da hiç temel izolasyon yapılmayan binalarda ciddi hasarlar meydana gelebilmekte ve sürekli olarak bir sorunla karşılaşabilmektesiniz . Eksik veya hatalı yapılan bir temel izolasyon ileride maliyati çok yüksek sorunlarla sizleri karşılaştırabilir .  Tabi ki temel izolasyonun faydası  sadece bunlar değil . Hemen hemen her yapılar için önemli olan bir işlem olmaktadır . İzolasyon yapılan duvar nemli zemin ile temasa geçtiğinde  binaya zarar vermemektedir . Ama izolasyon yapılmadığı takdirde binaya zarar vermektedir .. Ve binanın temelinde nem ve rutubet oluşmaktadır . Bu yüzden temel izolasyonlarında rutubet ve neme karşı içten ve dıştan yapılabilen bohça olarak adlandırılan bir yöntem uygulanmaktadır . Temel su izolasyon çeşitleri bina temellerinde yapılacak su izolasyonu zemin rutubetine, basınçlı ve basınçsız suya karşı olmak üzere üç çeşittir.  Peki temel izolasyon malzemleri nelerdir ;

         Polimer bitümlü örtüler

        Plastik/kauçuk esaslı sentetik örtüler

       Sürme esaslı su yalıtım malzemeleri

 

               Temel izolasyon malzemeleri bunlardır . Firmamızdan temel izolasyon ve yalıtım hizmeti ve daha çeşitli hizmetler almak istiyorsanız web sitemizde bulunan yetkili kişi numarasıyla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır .

TAKİP EDİN

Diğer Hizmetler

AHŞAP ÇATI MI YAPTIRACAKSINIZ? ÇATI TAMİRİ VE YAPIM HİZMETLERİ İÇİN BİZİ ARAYIN TEKLİF ALIN