Endüstriyel Epoksi Zemin Kaplama

Endüstriyel Epoksi Zemin Kaplama

Endüstriyel Epoksi Zemin Kaplama 

Endüstriyel epoksi zemin kaplama, son yıllarda çok sık tercih edilen kaplama türlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem ağır hem de yoğun araç trafiğine dayanıklı olması en önemli özellikleri arasındadır. İsminden de anlaşılacağı üzere, sanayi tipi kaplama sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bu kaplama, çok iyi beton koruyucu özelliğine de sahiptir. Havada oluşabilecek tozların da görünmemesine neden olur. Çalışma esnasında oluşan titreşimlere dayanıklı olduğunu da söyleyebiliriz. Tabaka kalınlığı, 3-5 mm arasındadır. 

Endüstriyel epoksi zemin kaplama hem tamir, hem bakım hem de temizlik açısından oldukça kolaydır.  Bu kaplamanın asla bakteri barındırmaması gerekmektedir. Bakteri barındıran her türlü kaplamadan uzak durulmasında da yarar vardır. İş güvenliği için de oldukça önemlidir. Bu kaplamada kaza riskinin hiçbir şekilde olmadığını da belirtmek isterizBu durumda en doğru tercihin, endüstriyel epoksi zemin kaplama olduğunu da gönül rahatlığı ile dile getirebiliriz.   

Endüstriyel Epoksi Zemin Kaplama Kullanım Alanları 

Endüstriyel epoksi zemin kaplama işinde, alan oldukça büyüktür. Büyük olmasının yanında, çok da önemlidir. Bu kaplamanın ciddi bir yatırım olduğunu belirtmekte de fayda var. O yüzden kimlerin yapacağı da çok önemlidir. Alan büyük olunca, kaliteli ve hızlı bir iş için, zemin kaplamayı yapacak olan kişilerin hem profesyonel hem de sayıca fazla olması gerekmektedir. Bu durumda, yapılacak olan işin, en doğru ve en profesyonel ellerden geçmesi son derece önemlidir. Aksi durumda istenmeyen sonuçlar doğabilir, gerek zaman gerekse de mali açıdan ciddi zararlar ile karşılaşılabilir. Bu durumun yaşanmaması adına, birtakım önlemlerin önceden alınmasında da yarar olacaktır.  

Endüstriyel epoksi zemin kaplama, çevresel olarak meydana gelebilecek her türlü kötü sonuçlara ve aşınmalara karşı dayanıklıdır. Bu durumun altını çok rahat bir şekilde çizebiliriz. Uygulamasının hızlı ve çok kolay olduğunu da görmekteyiz. Endüstriyel kaplama sistemleri arasında, epoksi kaplamalar çok yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Hal böyle olunca da, kullanım alanlarının da çok fazla çeşitlilik yaşanmaktadır. Bu kaplamanın, ilaç endüstrisi, gıda endüstrisi, tekstil endüstrisi, hastane, otopark, alışveriş merkezleri, sanayi alanında karşımıza çıkmaktadır. 

TAKİP EDİN

AHŞAP ÇATI MI YAPTIRACAKSINIZ? ÇATI TAMİRİ VE YAPIM HİZMETLERİ İÇİN BİZİ ARAYIN TEKLİF ALIN