Antibakteriyel Epoksi Zemin Kaplama

Antibakteriyel Epoksi Zemin Kaplama

Antibakteriyel Epoksi Zemin Kaplama 

Epoksi zemin kaplamaları arasında önemli bir yere sahip olan antibakteriyel epoksi zemin kaplamasağladığı birçok avantajla en çok tercih edilen zemin kaplamalar arasında yer almaktadır. Hijyenik ve bakterinin olmadığı yerlerde, aşınmalara, sürtünmelere, kimyasal birçok maddeye ve suya dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz. En önemli özellikleri arasında, çok hijyenik ortamlarda oluşturulması yer almaktadır. Dolayısıyla bu zemin kaplama, hijyenin olduğu her yerde karşımıza çıkmaktadır. Sağlık açısından da asla bakteri barındırmaz. Her yer, çok rahatlıkla mikroplardan arınabilmektedir. 

Antibakteriyel epoksi zemin kaplama, nerede olursa olsun kendini çok kolay bir şekilde gösteren, oldukça kullanışlı bir üründür. Bu zemin kaplama, çok fazla renk seçeneğine de sahiptir. Temizlenmesinin ve bakımının son derece kolay olduğunu da söyleyebiliriz. Koku ve kirlenmenin yoğun olduğu alanlarda çok pratik bir çözüm olduğunu da vurgulayabiliriz. Ayrıca, insanların yaşam kalitesini de artırmaktadır. Bu sebeplerden dolayı da, bu zemin kaplamayı insanlar çok fazla tercih etmekte ve gönül rahatlığı ile kullanmaktadır.  

Antibakteriyel epoksi zemin kaplama kullanım alanlarının çok çeşitli olmasıyla da dikkat çekmektedir. Çok hijyenik ortamlarda rastladığımız bu zemin kaplamanın en çok kullanıldığı alanlar aşağıdaki gibidir: 

  • Hastane 

  • Mutfak 

  • Yemekhane 

  • Ameliyathane 

  • Sağlık ocakları 

  • Fabrika 

  • Spor alanları 

  • Bakımevleri 

  • Kreş 

Yukarı saydığımız alanlarda ve üretim yapılan her yerde, antibakteriyel epoksi zemin kaplama yapıldığını görmekteyiz. Yemekhanelerde halkın hijyenik bir ortamda yemek yemesi, sağlık ocaklarında kişilerin hayatlarını olumsuz yönde etkileyecek herhangi bir durumun yaşanmaması, bakımevlerinde yer alan kişilerin ve kreşlerde her yer alan çocukların mikroplardan uzak durması adına bu zemin kaplama çok büyük önem taşımaktadır.  

Epoksi zemin kaplama çeşitlerinden olan antibakteriyelbakımının kolay olması, dayanıklı bir yapıya sahip olmasıinsan sağlığına da çok fazla önem vermesi sebebiyle birçok kesim tarafından çok sıkça tercih edilmektedirBu kaplamada temizlik ön planda olduğu için, zemin kaplamayı yapacak olan kişilerin, işlerinde oldukça profesyonel olması da gerekmektedir. Aksi takdirde, yapılacak yanlış bir durumda, kişilerin hayatlarının tehlikeye girmesi bile söz konusu olabilmektedir. Dolayısıyla, kötü sonuçların yaşanmaması adına, önceden önlem alınması son derece yarar sağlayacaktır.  

TAKİP EDİN

AHŞAP ÇATI MI YAPTIRACAKSINIZ? ÇATI TAMİRİ VE YAPIM HİZMETLERİ İÇİN BİZİ ARAYIN TEKLİF ALIN