Fosforlu Epoksi Zemin Kaplama

Fosforlu Epoksi Zemin Kaplama

Fosforlu Epoksi Zemin Kaplama  

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, her geçen gün farklı alanlarda birçok yeniliğin olduğunu görmekteyiz. Epoksi kaplama çeşitlerinden olan fosforlu epoksi zemin kaplama da, teknolojinin bize sunmuş olduğu, oldukça yeni bir kaplama çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kaplama türünün özelliklerinin de en az ismi kadar dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. O özellikleri ise şu şekilde sıralayabiliriz: 

  • Bu kaplama çeşidi, hem araç hem de yaya trafiğine oldukça dayanıklıdır. 

  • Temizliği çok kolay ve çok pratiktir. 

  • Tamiri de son derece mümkündür.  

  • Kimyasal açıdan oldukça kuvvetlidir. 

  • Oluşabilecek herhangi fiziki bir darbeye de dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz. 

  • Fosforlu epoksi zemin kaplama oldukça da uzun ömürlüdür. 

  • Kalınlık miktarı, 1 ve 3 mm arasında değişmektedir.  

  • İnsanlara, karanlıkta ışık verme özelliğine de sahiptir. Bu nedenle kişiye faydalı olduğunun da altını çizmek isteriz.  

  • Görüntü açısından son derece estetik ve hoş olduğunu da söylemek isteriz.  

Böylesine önemli özelikleri barındıran bu kaplama türünün nerelerde kullanılacağı da merak edilmektedir. Kullanım alanlarının bir hayli fazla olduğunu ifade edebiliriz. Gerek evler, fabrikalar, hastaneler, atölyeler, metrolar, gerekse de binaların merdivenlerine, tahliye amaçlı kullanıldığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra fosforlu epoksi zemin kaplama, gece parlaması için süs eşyası olarak da kullanılmaktadır. 

Fosforlu epoksi boya sayesinde bu kaplama, güneş ışığını içinde biriktirmektedir. Dolayısıyla fosforlu epoksi zemin kaplamakaranlık olduğunda güneş ışığının bir kısmını yansıtma özelliğine de sahiptir. Bu durumda insanlar, karanlık olduğunda yansıtılan ışık sayesinde, karanlıkta göremediği alanları da görmüş olmaktadır. Bu kaplama türünün, hem gün ışığını biriktirme hem de depolama özelliğinin olduğunu da belirtelim. Bu sebeple, elektrik kesilmesi sonucunda çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Böylece, oluşabilecek herhangi bir kazanın önüne de geçilmektedir.  

Bu kaplama türü, gündüz ışıktan toplanan enerjinin, gece dışa yayılması ve parlak bir yüzey oluşturmasına dayanmaktadır. Yani, gece herhangi bir ışığa gerek kalmadan, karanlıkta parladığını görmekteyiz. Bunun sonucunda da deprem, yangın sel gibi doğal afetlerden kaçılması için bir çıkış olarak da kullanıldığını söyleyebiliriz. Yani kısaca söylemek gerekirse, yüzeyinde ışık barındırmasından dolayı, insanlara çok büyük ve çok önemli faydalar sağlamaktadır.  

TAKİP EDİN

AHŞAP ÇATI MI YAPTIRACAKSINIZ? ÇATI TAMİRİ VE YAPIM HİZMETLERİ İÇİN BİZİ ARAYIN TEKLİF ALIN