Köpük Poliüretan

Köpük Poliüretan

Köpük Poliüretan

İzolasyon yapımında dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat edilmediği zamanlarda karşınıza olumsuz yönde gerçekleşen durumlar çıkar. İzolasyonda dikkat edilmesi gereken noktalar arasında Köpük Poliüretan yapımı da vardır. Yapım esnasında hava koşullarına kadar her noktaya dikkat edilmesi sonucun mükemmel ve uzun ömürlü olmasına yardım edecektir. Tabi bu doğrultuda tercih edilebileceğiniz izolasyon firmaları sizlere son derece iyi iş çıkaracağının garantisini verdiğini söyleseler bile ne yazık ki işlem sonunda kötü sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bazen de işlem ilk bittiği zamanlar da kötü sonuçlarla karşılaşmasanız bile kısa süre ardından aslında yapılan işin hiç de iyi olmadığına şahit olursunuz. Bu yüzden Köpük Poliüretan yapımı için izolasyon firmalarına yönelik iyi araştırmalar yapmanız gerekmektedir.

Köpük Poliüretan Yapımında Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?

İşlemin yapım esnasında dikkat edilmesi gereken noktalarını aşağıda sizlerle paylaştık:

·         Öncelikle işlem anındaki hava koşullarına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu hava koşulları 20 derecenin altında olursa işiniz zor hal alır. Ayrıca yapılan işlemler olumlu sonuçlar vermez.

·         Yüzeylerin durumu da önem taşımaktadır. Temizlenmeyen yüzeylere yapılan işlem sizleri hayal kırıcı noktalara götürecektir. Ancak işlemi yapmadan önce yüzeylerin temizlenmiş olmasına dikkat edilirse sonuç daha olumlu yönde kendisini gösterecektir.

·         Köpük işlemine geçmeden önce yüzeyler su yardımı ile ıslanmalıdır. Hafif şekilde sağlanan nemlilik oranıyla oluşan rutubet köpüğün daha iyi sonuç vermesine imkan tanıyacaktır.

·         Rutubetlendirme işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli detay; her katmana bu işlemin uygulanmasıdır. Aksi halde yine yapılan işlem ne yazık ki olumlu doğrultuda sonuç vermemektedir.

Köpük Poliüretan İşlemini Kimler Yapabilir?

Günümüzde işlemi yapabilen pek çok meslek alanı karşımıza çıkmaktadır. Ancak baktığımızda her meslek dalının kendine özel üst alanları vardır. Bu yüzden inşaatçılar ve marangozlar başta olmak üzere işlemi yapabilenleri saysak da sizin tercihleriniz profesyonellerden yana olmalıdır. Bizler uzun zamandan beri yaptığımız çatı izolasyon ve Köpük Poliüretan işlemlerimiz sayesinde kısa süre zarfında sorunlarınıza çözüm bulabiliyoruz. Çözümlerimizi uzun vadede değerlendirmeniz için tüm ekibimiz çalışmaktadır.

TAKİP EDİN

AHŞAP ÇATI MI YAPTIRACAKSINIZ? ÇATI TAMİRİ VE YAPIM HİZMETLERİ İÇİN BİZİ ARAYIN TEKLİF ALIN