Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri

Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri

Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri  

Günümüzde gerek evlerde, gerek iş yerlerinde, gerekse de çevremizdeki birçok alanlarda, epoksi zemin kaplama kullanılmaktadır. Hem sağlam olması hem de uygulama esnasında kolaylıklar sağlaması sebebiyle hayatımızı oldukça kolaylaştıran epoksi zemin kaplamanın özellikleri arasında; kimyasal maddelere dayaklı olması, kokmaması, kolayca aşınmaması, temizliğinin oldukça kolay olması, kırılmaması ve estetik bir güzelliğe sahip olması da yer almaktadır. Böylesine önemli özellikleri bir arada barındıran epoksi zemin kaplamanın çeşitleri de oldukça fazladır. Hal böyle olunca da artık, birçok epoksi zemin kaplama çeşitleri ile karşı karşıya kalmaktayız. Bizler de, bu kaplama çeşitlerinin önemli bir kısmını detaylarıyla birlikte sizler için derledik. İşte o epoksi zemin kaplama çeşitleri… 

Multilayer Epoksi Zemin Kaplama 

Multilayer epoksi zemin kaplaması, hasar gören yüzeylerin tamiri için kullanılmaktadır. Bu kaplama türüyle zeminler, hem daha parlak hale getirilmekte hem de çok daha dayanıklı olmaktadır. Genel itibarıyla okul, endüstriyel alanlar, hastane, otopark gibi benzeri birçok alanda ve en çok da trafiğin yoğun olduğu alanlarda kullanılmaktadır.  

Self Levelling Epoksi Zemin Kaplama 

Self levelling epoksi zemin kaplamanın, 1-3 mm kalınlıkta uygulandığını görmekteyiz.  Bu kaplamada yüzey, çok parlak ve çok pürüzsüzdür. Dolayısıyla hijyenik ortamlar için oldukça ideal olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, altını çizmemiz gereken bir husus var. Bu kaplama, pürüzsüz ve kaygan olduğundan dolayı ıslak zeminler için asla uygun değildir. Epoksi zemin kaplama çeşitleri arasında en dayanaklı olduğunu da belirtmek isteriz.  

Coating Epoksi Zemin Kaplama 

Coating epoksi zemin kaplama, hiçbir şekilde tozlanmaz ve kir tutmaz. Bu kaplamanın temizliğinin de oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz. Coating epoksi zemin kaplama, yapıldıktan 1 gün sonra yürümeye de hazır hale gelmektedir.  

Portakal Kabuğu Epoksi Zemin Kaplama 

Görüntüsü portakal kabuğu gibi olduğundan dolayı, bu kaplamanın ismi portakal kabuğu epoksi zemin kaplama olmuştur. Bundan dolayı da görüntüsü oldukça estetiktir. Zeminlerin kaygan ve ıslak olduğu alanda çok fazla tercih edildiğini de söyleyebiliriz.  

Mortar Epoksi Zemin Kaplama 

Epoksi zemin kaplama çeşitleri arasında yer alan Mortar epoksi zemin kaplama, otomotiv, fabrikalar veya da sanayi bölgelerinin olduğu yerlerde çok daha fazla kullanılmaktadır. Bu kaplama, toz tutmadığı gibi kolayca da temizlenebilmektedir. Mortar epoksi zemin kaplamaaşınmış ve zedelenmiş yüzeyleri, dayanıklı ve parlak hale getirmektedir.  

 

 

TAKİP EDİN

AHŞAP ÇATI MI YAPTIRACAKSINIZ? ÇATI TAMİRİ VE YAPIM HİZMETLERİ İÇİN BİZİ ARAYIN TEKLİF ALIN