istanbul izolasyon

Su Deposu

Su Deposu 

 

Yapılacak olan su deposunun ne kadar su taşıyacağı yani hacmi hesaplandıktan sonra su deposu olacak yere kazıcı loder ile kazılır ve hafriyatı yapılır. Hafriyat kamyonlara yüklenerek, binadan uzaklaştırılır ve hafriyat kenarları düzgün şekilde kesilerek, dış kalıp için kullanılabilir. Kazı tabanı alanında karıştırılan grobeton atılarak, tesviye işlemi de gerçekleştirilir. Grobeton üstüne gerekli malzemeler eklenip yapıştırılarak, toprak ile beton yüzeyi arasında yer alacak şekilde yukarı doğru uzatılır. Üst tabliyesi de eklendikten sonra deponun üzerine döndürülerek, kapatılır ve böylece su deposu bohçalanmış olur. Su deposu temeli demir donatısı ile örülür ve C30 hazır beton atılır, daha sonra yan duvarların da betonları dökülür. 

Su deposu üst tabliyesi dökülürken 70’e 70 oranlarında yükseltilen ve demir sacdan bir kapak ve havalandırma merkezi kurulur. Deponun iç kısmında Sika lateks katkısı olan 350 doz oranında hazırlanmış harç katkılı bir mala ile sıvanır. Depo tabanına bu katkılı kap atıldıktan sonra duvar ve taban birleşim noktalarına Sika latex katkısı olan balık sırtı ile pah yapılır. Su deposu taban ve iç duvarlarına komple olarak yalıtım malzemesi uygulanır. Eğer tercih edilirse deponun zemini ve duvarlarına seramik kaplama yapılabilir. Tüm bu işlemlerin tamamlanmasının ardından çıkan atık ve molozlar binadan uzaklaştırılır.  

Var olan betonarme su deposu içten yalıtımı nasıl yapılır? 

Su deposu içinde bulunan su çıkartılarak, zemini temizlenir. Depo duvar ve zemininde yer alan kaçak ve çatlak noktaların içine gerekli olan malzemeler uygulanır. Onarım işleminin ardından depo tavan ve duvarı Sika latex katkısı olan harçlar ile sıvanmaktadır. Deponun zeminine katkılı şap atılarak, taban ve duvarların birleşim alanlarına da gerekli olan malzemeler ile balık sırtı pah uygulanır. Deponun bütün iç duvar ve tabanlarına tamamen su yalıtım malzemeleri ile gerekli elemanlar uygulanır. Eğer talep edilirse deponun zemin ve duvarlarına seramik kaplanır ve tüm bu işlemlerden sonra işten dolayı meydana gelecek her türlü atık ve molozlar binadan uzaklaştırılır. Su işi son derece hassastır ve işini özenle yapanlara teslim edilmelidir. 

TAKİP EDİN

Diğer Hizmetler

AHŞAP ÇATI MI YAPTIRACAKSINIZ? ÇATI TAMİRİ VE YAPIM HİZMETLERİ İÇİN BİZİ ARAYIN TEKLİF ALIN